درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

مشکل فایل های مخفی شده در مراکز دانشگاهی در فلش مموری ها

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
yek_mosafer2000
سید احمد توسلی
1395/01/30 07:26:58
با سلام

مشکل اساسی و زیادی در مخفی شدن فایل ها و از بین رفتن فایل های فلش مموری دانشجویان و اساتید دانشگاهی دارم . انتی ویروس نود نتونسته کمکی بهم بکنه !!! چ راهی پیشنهاد می کنید ؟؟؟؟
author
M.Saberi
36 ماه قبل
باسلام ؛ از بخش hidden فایل ها را میتوانید استخراج کنید.
اما راه حل هایی برای از بین بردن این نوع ویروس وجود دارد :
اولین راه : استفاده از نسخه پرتابل آنتی ویروس کسپرسکی هست که این نوع از ویروس را شناسایی می کند و از بین میبرد. شما می توانید این نوع از آنتی ویروس را در کنار Nod32 هم استفاده کنید چون باعث تداخل نمی شود. البته برای اینکه حالت hidden فایل ها از بین برود بعد از جستجو و از بین رفتن ویروس می بایست خودتان فایل ها را به صفحه اصلی فلش برگردانید.
روش دوم : چون این نوع از ویروس ها مختص ویندوز هست میتوانید با استفاده از یکی از توزیع های لینوکس مثلا Ubuntu، ویروس فلش ها را پیدا کرده و به راحتی فایلهای hidden شده را به شکل اصلی بازگردانید.
موفق باشید
author
SaeedShams
سعید صغیر شمس آبادی
36 ماه قبل
با سلام
قبل از هر چیز مطمئن بشید که سیستم خودتون ویروس نداره چونکه اگر ویروس داشت هرچقدر هم که شما تلاش کنید که این ویروس رو از روی فلش مموری حذف کنید باز هم ویروس کار خودش رو میکنه
خیلی از آنتی ویروسها هستند که این ویروسها رو پاک میکنن اما بدلیل اینکه فایلها رو از حالت مخفی در نمیارن کاربر فکر میکنه که فلش اون هنوز ویروسی هست در صورتی که فایل یا فایلهای اصلی ویروس توسط آنتی ویروس حذف شده.
میمنونه خارج کردن فایلها از حالت مخفی که لازم هست ابتدا وارد Command Prompt بشید و دستور زیر رو وارد کنید
*:
Attrib –s –h /s /d
و به جای * نام درایو مد نظرتون (فلش مموری) رو میگذارید ، مثلا اگر فلش مموری شما در درایو G قرار داره به اینصورت مینویسید:
G:
Attrib –s –h /s /d
author
yek_mosafer2000
سید احمد توسلی
36 ماه قبل
سلام

این دستورات رو بلدم راهی میخوام تکرار نشه .
author
khzitcenter
عبدالرحمن حسینی ارشد
36 ماه قبل

سلام به دوستان من روش دوست خوبمون که از cmd انجام داده رو کامل میکنم :

بهترین راه همین راه هستش

attrib -s -h -a -r i:\. s d

این دستور رو توی cmd تایپ کنید بعد فایل و فهرست های مخفی ،طاهر می شوند نکته اونجا که من .\:i زدم نام درایو فلش خودتون رو وارد کنید.

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات