سید احمد  توسلی

خرید هارد SSD توصیه می شود ؟

با سلام

هارد SSD میتونه سرعت تبادل اطلاعات رو بیشتر کنه یا تبلیغاته ؟؟؟؟

#هارد_SSD #در_نوشتن_اطلاعات #سرعت_بیشتر
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
حسین احمدی

سلام، شک نکنید که تاثیر داره. من خودم به شخصه تاثیرش و دیدم و واقعاً راضیم. البته به برند و نوع هاردی که خریداری می کنید هم بستگی داره. برای مثال هارد های OCZ نوع های مختلفی دارن، مثل Trion و Vertex و Radeon که Radeon بالاترین میزان Write و Read رو داره.

لطفاً سوال خود را در انجمن مطرح کنید، به سوالات در پیام خصوصی پاسخ داده نخواهد شد

الان سیستم شما هرچقدر هم از لحاظ پردازشی قوی باشه، حافظه SSD نداشته باشید مثل اینکه یه سیستم قوی 5-6 سال پیش رو دارید!

رمز یادگیری یک مهارت و تسلط یافتن به آن فقط تمرین و تکرار آن به تعداد بسیار زیاد است
ناربه

*منم به شخصه خودم سرعتشو دیدم و تست زدم _ از لحظه استارت دکمه پاور تا ورود به ویندوز 17 ثانیه

_

ssd 128 gb samsung*

کدوم برند خوبه؟؟؟؟

** Update, Backup & Security رمز موفقیت ادمین و پایداری شبکه **

به غیر از مواردی که مهندس احمدی فرمودن، برند Samsung سری Pro عالی هست

رمز یادگیری یک مهارت و تسلط یافتن به آن فقط تمرین و تکرار آن به تعداد بسیار زیاد است

به نظر من samsung pro عالیه

درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند.
AH64

چقدر میخواهید هزینه کنید دوست عزیز.

مبلغ مشخص کنید تا بهتر بشود به شما راهنمایی کرد و این که بهترین حافظه ذخیره سازی SSD از برند SAMSUNG 850 PRO هستش با رابط SATA III

Mahdi Mohammadzadeh

بله دقیقا تاثیر داره. مثلا من خودم لپ تاپم cori7 هست با 16 گیگ رم. با vm که کار میکردم ( 5 تا سرور و 6 تا کلاینت داشتم) واقعا هنگ میکرد و دیر بالا میومد. وقتی لاک میشد دیر برمیگشت. اما وقتی هارد ssd گذاشتم، زمین تا آسمون تغییر کرد.

البته به cpu و نوع رم و باسش ربط داره.

09124520317
علی  ورزشی

ببین دوست عزیز هارد های SSD یه چیپی دارن که همین چیپ وظیفه اش کنترل کردن اطلاعاتی هست که حالا یا قراره خونده بشه یا این که قراره روش یه سری علمایت دیگه انجام بشه . این چیپ همه این کار ها رو می کنه دقیقا اگه یه فلش رو باز کرده باشید و داخلش رو دیده باشید دقیقا مثل اون هست ولی یه مقدار باز ساختارش با ساختار فلش تفاوت داره . نکته ایی که این که شما خودت می تونی به راحتی بهترین SSD رو واسه لب تاپ انتخاب کنی و بزاری و استفاده کنی . اگه به عنوان یه user معمولی داری با لب تاب یا پی سی کار می کنی می تونی از هارد دیسک های سالید Samsung مدل Evo یا Pro استفاده کنی . این بهترین مدلی هست که تو بازار SSD ها شناخته شده هست . دلیل هم داره . اونم این که این هارد ها یه بخشی داره به نام controller اون هارد دیسک که وظیفه اش همین نظارت بر کارایی هست که روی هارد داره صورت میگیره . بعضی از شرکت ها دارن خودشون همین کنتلر رو درست می کنن و میزارن رو SSD هایی که تولید می کنن و به فروش می رسونن و بعضی دیگه یه سری شرکت ها واسشون این کارو انجام میدن و در اخر سر شما هر دو رو به عنوان یه هارد دیسک SSD می شناسی . نکته بعد این که تو این مدل از هارد هایی که شرکت Samsung می زنه یه سری ویژگی ها داره که به هارد دیسک SSD به مرور زمان بر اساس همین ویژگی ها می تونه Performance بهتری داشته باشه و کند نشه . اگه دقت کنی و شنیده باشی از کسایی که مگ دارن یا این که خیلی وقته از SSD دارن استفاده می کنن از یه چیزی گلایه دارن اونم این که مثلا هاردی که روی دستگاه شون هست خاصیت Trim کردن رو نداره . یا مثلا خاصیت هایی دیگه ایی که می تونید بعدا راجع بشون مطالعه کنید . پس یه انتخاب هوشمندانه باید داشته باشید جون قیمت بالایی دارن و ارزون هم نیستن که بخواد به عنوان تست بگیریم و باهاش کار کنیم و ببینیم چه طوری میشه . SSD های شرکت Samsung به دو دسته Pro و Evo تقسیم میشن . همین دو مدل وت حجم یکسان نزدیک به 180 تومن اختلاق قیمتی دارن به خاطر این که مدل Pro برای کارایی در نظر گرفته میشه که بیشتر گرافیکی هست و با Rendering و virtual machin ها و این جور مسایل سر و کار داره . در صورتی که مدل Evo یه مدلی هست که می تونه برای یه User معمولی مناسب باشه .

بنده الان مدتی هست که دارم استفاده می کنم از SSD در کنار HDD و خیلی هم راضی هستم از این که بهترین گزینه رو انتخاب کردم به خاطر این که از سرعت بوت بگیرید تا سرعت بارگزاری یه سری برنامه های سنگین همه و همه رو بخ خوبی handle می کنه برای شما . پس اکیدا پیشنهاد می کنم واسه دستگاهی که دارید حافظه Hybrid یا ترکیبی رو هر چه سریع تر درست کنید تا از معجزاه هایی که می کنه دقیق تر اشنا بشید . حالا ما داریم درباره ویندوز صحبت می کنیم . شما اگه با لینوکس کار کنی اون وقت خیلی کارایی بیشتر و بهتری از این مدل هارد ها شاهد خواهی بود ... موفق باشید .

جهانی که در ان زندگی می کنیم بدل نامرغوب ان چیزی است که باید باشد
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....