ميان افزارهاي UEFI $ BIOS

سلام به همه. ميان افزار UEFI واقعا چيه؟
از كجا انتخاب مي كنيم كه مي خواهيم سيستم عاملمان از طريقه UEFI بوت شود؟
تفاوت UEFI و EFI با BIOS در چيه؟
آيا UEFI جايگزيني براي BIOS هست؟يا اينكه قرار است بشود؟يااينكه UEFI فقط بين BIOS و OS قرار داره؟
اگر UEFI يك ميان افزار هست،پس دركجا ذخيره مي شود؟
چرا اگر مي خواهيم سيستم عاملمان از طريق UEFIبوت شود، بايد استايله هاردديسكمان ،GPTباشد؟مگه MBR چه فرقي با GPT ميكنه؟
DUAL BIOSداستانش چيه؟وUEFI اينجا چه معني اي پيدا ميكنه؟
اميدوارم همه شركت داشته باشن و هر چيزي كه تو ذهنشون ميگذره رو بگن ...اميدوارم بحث،‌بسط وگسترش پيدا كنه وبه جاهاي خوبي برسه...

#وي‍ژگي_هاي_uefi #كار_با_تنظيمات_bios #كار_با_تنظيمات_uefi #آپديت_بايوس #ارتقاي_ورژن_uefi #program_كردن_تراشه_بايوس #تفاوت_هاردبااستايل_gptوmbr #تعويض_تراشه_بايوس
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
سلام دوست عزیز ،
برای هر کدوم از سئوال های شما مقاله نوشته شده توی سایت. پیشنهاد میکنم این مقاله رو بخونید. مقاله زیر رو هم مطالعه کنید.
معرفی فرمت های MBR و GPT در پارتیشن بندی هارد دیسک

Dual BIOS تو هر مادربورد کامپیوتری شامل یک BIOS اصلی و یک BIOS بکاپ است. که وقتی BIOS اولی مشکلی براش پیش اومد BIOS بکاپ شروع به کار کردن کنه. Dual BIOS همچنین از آلوده شدن BIOS توسط هر ویروس یا بدافزاری و همچنین خرابی داده ها هم محافظت میکنه.
AMIRHOSSEIN KARIMPOUR
rasool danesh
سلام
برای تفاوت و آینده این ها میتونید از لینک زیر استفاده کنید
پایان کار bios و آغاز UEFI
برای mbr و gpt هم باید بگم آیا یادتون میاد قدیم یک فایل سیستمی بود بنام fat و بعد fat32 اومدو بعد ntfs ؟
اگر یادتون باشه سیستم عامل fat تا 2گیگ بیشتر نمیتونیسین پارتیشن بندی کنید و با ntfs این مشکل نبود الان هم همونه
شما اگر بخواین پارتیشنی بیشتر از 2ترا بسازین باید هارد شما gpt باشه و اگر نیازی به ساخت پارتشن 2ترا نداشته باشین نیازی به gpt ندارین مثلا ممکنه هارد شما 6ترا بایت باشه و روش 6تا پارتیشن 1ترا بسازین پس نیازی به gpt ندارین ...
خیلی چیزا بلد نیستم ، کاش عمرم برای یادگیری کفایت میکرد، دارم به این نتیجه میرسم که توی این عمر کوتاه هر چیزی ارزش یادگیری نداره و فقط چیزای مهم رو باید آموخت...
علی پرکره
البته اگه بخواین یش از 4 پارتیشن پرایمری هم داشته باشید بازم باید هارد رو GPT کنید
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر