در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

ALPHA

از کجا بفهمیم CPU سالم هست ؟

سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمام اساتید بزرگوار.

هدف از ایجاد این بحث سوالی است که ذهن همه را این روز ها درگیر خود کرده است.

"" آیا CPU سیستم من سالم است ؟! ""

فرض کنید بنده یک CPU دارم و می خواهم از سلامت آن اطمینان حاصل کنم اما نمی دانم دقیقا چه کاری باید انجام دهم.

امیدوارم که این بحث مفید به خیلی از کسانی که نگران سلامت قطعات کامپیوتر خود به خصوص CPU کمک کند.

اما یک نکته : همه ما می دانیم CPU آخرین قطعه ایست که احتمال خرابی آن را می شود داد اما این قانون را در این بحث حساب نمی کنیم !

یعنی فرض می کنیم که احتمال خرابی در همه قطعات یکسان هست و ما اول می خواهیم CPU را از نظر سلامت بررسی کنیم.

منتظر نظرات خوب شما هستم.

پیروز و موفق باشید.

#پردازنده #تست_سلامت_قطعات
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

شرکت های سازنده CPU خودشون نرم افزار مربوطه رو ارایه می کنند

واسه اینتل: Intel Processor Diagnostic Tool

البته به صورت تجربی هم میشه فهمید: اگه بخش مهمی از CPU خراب شده باشه سیستم بالا نمیاد و صدای بیپ کد مربوطه رو میده

اگه بخش مهمی از CPU خراب نشده باشه و سیستم بالا بیاد، در فشار کاری، مثل تست Benchmark و انواع Decode ها (مثلاً توسط نرم افزار AIDA64 ، سیستم یا هنگ میکنه یا ریستارت میشه

مورد داشتیم یکی از پین های CPU شکسته بود، سیستم کار می کرد ولی هنگ میکرد

رمز یادگیری یک مهارت و تسلط یافتن به آن فقط تمرین و تکرار آن به تعداد بسیار بسیار زیاد است! راه میانبری وجود ندارد!

این پست توسط حسین احمدی در تاریخ جمعه, 14 مهر 1396 حذف شده است.

دلیل: این پست فاقد محتوی فنی بوده و جنبه تبلیغاتی دارد.

AH64

پردازنده خراب نمیشه یا سالم هستش یا کلا می سوزه.

اسیب دیدن پردزانده باعث میشه سیستم شما راه اندازی نشود.

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....