در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

alibaba

عدم شناسایی هارد اکسترنال wd

من یه هارد اکسترنال wd دارم که تا دیروز توپ کار می کرد.دیروز تا اونجا که یادمه یه سری فایل توش بود که پاک کردم.امروز مشکل پیدا کرده. وقتی وصل می شه به سیستم، ویندوز توی my computer به شکل یه درایو نشونش نمیده فقط توی system tray یه آیکون نشون میده که درایو my passport به سیستم وصله و میشه eject ش کرد.همین. روی هارده رمز گذاشته بودم و فقط با پسورد باز می شد. مشکلش چیه؟ چطوری میشه برطرفش کرد؟ اطلاعات مهمی هم توی هارده هست و هر طور شده باید یه کپی از محتویات هارد بگیرم.خیر سرم بک آپ درست کرده بودم. :(

#عدم_شناسایی_هارد_اکسترنال #شناسایی_نشدن_هارد_دیسک_اکسترنال #نشناختن_هارد_اکسترنال_در_ویندوز #نشناختن_هارد_اکسترنال_وسترن #نشناختن_هارد_اکسترنال
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
AH64

دوست عزیز، شما باید از طریق Disk Managment اقدام به تغییر Path یا اسم درایوتون تغییر بدید Driver letter

> توضیحات تکمیلی در لینک زیر دوست عزیز :

عدم شناسایی هارد دیسک

alibaba

اصلا گزینه ای برای تغییر نام درایو نداره.هارد رو نشون داده و وقتی روش کلیک راست می کنم گزینه های زیر میاد

new simple volume

new spanned volume

new stripped volume

و غیره

یعنی هارد پاک شده؟ برادرم میگه دیروز قبل از اینکه من با هارد بخوام کار کنم اون هارد رو وصل کرده بوده و چند بار رمزش رو اشتباه زده.ممکنه که قفل کرده باشه؟

AH64

میشه یک عکس از محیط Disk managment قرار بدید و حتی گزینه هایی که روی درایو مورد نظر راست کلیک می کنید.

این طوری که شما فرمودید باید درایوتون فرمت به بشه و Simple جدید ایجاد کنید .

alibaba

وب سایت توسینسو

2241370

سلام. تو رو خدا اگه میشه راهنماییم کنید. من هارد اکسترنال ۱ ترابایتی دارم که بیش از ۸۰۰ گیگ فیلم توشه. اما چند روزه که وقتی وصلش میکنم به کامپیوتر پیغام میده که نیاز به فرمت داره. به سیستم های دیگه هم وصل کردم و باز هم پیغام خطا و فرمت رو میده اما من به هیچ وجه نمی خوام فرمت کنم. چون اینهمه فیلم توش دارم. راهنماییم کنید

AH64

دوست عزیز، ببینید می تونید از LIVE Disk لینوکس استفاده کنید وارد هارد درایوتون بشید

harry72

با سلام

هارد اکسترنال wd 500 gig دارم . هاردم به خوبی کار میکرد. حدود چند هفته

هارد رو به یواس بی پشت کیس وصل کردم و دیگه اونو خارج نمیکردم و سیستم رو

روشن میکردمو کار میکردمو هارد هم شناسایی میشد و دوباره سیستم رو خاموش

میکردم و شب ها محافظ کامپیوتر رو هم خاموش میکردم . تا اینکه یه بار متوجه

شدم هارد صدای تق تق میده وقتی سیستم رو روشن کردم فقط درایوی که روش

ویندوز دومم بود رو مثل قبل شناسایی میکنه و درایوهای دیگرو تو مای

کامپیوتر میاره ولی باز نمیشه و ارور I/O رو میده . در ضمن هارد در

management شناسایی میشه و اون سه درایو رو ظرفیتشون رو یعنی تو قسمت free

میزنه 100٪ . اگه لازمه پرینت اسکرینش هم بفرستم. آیا هاردم مشکل سخت

افزاری داره؟؟ آیا اطلاعاتم پاک شده؟؟ آیا در صورت پاک شدن قابل بازیابی به

طور کامل و با همان اسامی قبلی هستند؟؟ آیا خودم میتونم درستش کنم و اگه

آره چگونه؟؟هزینه تعمیر حدودا چقدر میشود؟؟

در ضمن هاردم گارانتی سازگار هم داره. ببرم گارانتی؟؟ اونا اطلاعات رو پاک میکنن؟؟ یا اگه پاک شده باشه برمیگردونن؟؟ لطفا سریع تر جواب بدید!

راستی الان دیگه اون صدای تق تق رو نمیده و صدای عادی قبل رو میده

harry72

وب سایت توسینسو

AH64

دوست عزیز نرم افزار کاربردی Hard Disk Sential دانلود کنید و تصویر قرار بدید از تب Overview عکس بزارید

harry72

ممنون که جواب دادید الان هارد پیشم نیس و دادم به کسی که ببره گارانتی سازگار آخه زمان گارانتیش هنوز اعتبار داره ولی قراره بهش خبر بدم که ببره یا نه . به نظر شما ببره گارانتی؟ از یه متخصص سایت پرسیدم که این جواب رو دادن :

هارد اکسترنال شما به دلیل قطع یا وصل ناگهانی جریان دچار آسیب در ناحیه هد هارد شده است و صدای تق تق که می شنوید به دلیل همین مورد است. گارانتی معمولا هارد شما رو عوض میکند و اطلاعاتتون از دست میره.

برای بازیابی اطلاعاتتون باید هارد دیسک شما باز بشه که در اینصورت از گارانتی خارج خواهد شد. توسط شما هم قابل تعمیر نیست به دلیل اینکه نیاز به تجهیزات پیشرفته جراحی هارد دیسک دارید.

اطلاعات هارد دیسک پاک نشده ولی بایستی ریکاوری و سپس تعمیر هارد دیسک شما در صورت امکان انجام شود ، پاسخ قطعی در خصوص بازیابی اطلاعات و تعمیر هارد دیسک و همچنین برآورد هزینه تنها با بررسی حضوری هارد دیسک امکانپذیر است.

نظر شما چیه؟

این نرم افزاری که گفتید رو دانلود کردم ولی متاسفانه هارد پیشم نیست!

harry72

الان با گارانتی سازگار تماس گرفتم گفتن هارد رو در صورت تعمیر شدن رایگان تعمیر میکنن و اگه تعمیر نشد یدونه دیگه میدن بهم ولی گفتن اطلاعات پاک میشه حتما و اگر میخوای ریکاوری کنیم هزینش جداست و شامل گارانتی نیست. میشه با یک روشی اطلاعاتم رو بردارم ؟؟

AH64

اطلاعاتتون اگه براتون مهم هستش ریکاوری کنند، و بعد هارد جدید بگیرید چون این هارد مشکل سخت افزاری با تعمیرم بازم مثل روز اول نمیشه .

harry72

ریکاوری رو گفتند از صد هزار تومن شروع میشه! اون ریکاوری منظورشون با نرم افزاره؟؟ خودم میتونم ریکاوری کنم؟؟چجوری؟؟ هارد رو فرمت نکردما ینی هیچ کاری روش انجام ندادم. میشه یجوری اطلاعاتم رو بردارم و بعد هارد رو بفرستم گارانتی؟؟

AH64

هاردتون رو Highlevel فرمت کنید بعد روی هاردت (درایوتون) هیچ اطلاعاتی نریزید با استفاده از نرم افزار Acronis Recovery اطلاعاتتون رو بازگردانید

این پست توسط مهدی عادلی در تاریخ شنبه, 23 خرداد 1394 حذف شده است.

دلیل: هرگونه تبلیغات در این سایت ممنوع می باشد

mohsenlys6

سوالي داشتم

هارد اکسترنال وسترن ديجيتال يک گيگا دارم که در disk management انرا unallocate مي شناسد و گزينه اي براي تغيير نام ان وجود ندارد از انجايي که اطلاعات روي ان براي من مهم است راه حل براي بازگرداندن هارد چيه؟ ممنون مي شوم اگر پاسخ بفرماييد.

ts.datarecovery

دلیل عدم شناسایی هارد اکسترنال WD :

تعمیر هارد وسترن اکسترنال اینترنال western digital wd external repair data recovery WDMyBookrepair datarecovery

۱- نقص فریم وری ناشی از نقص برنامه نویسی کارخانه ای

کانون هارد ایران با اصلاح فریم ور هارد وسترن می تواند تعمیر هارد یا ریکاوری اطلاعات این برند را به پایان برساند.

۲- نقص در انجام پروسه خود درمانگری هارد دیسک

همانطور که میدانید هارد دیسک ها از تکنولوژی خود درمانگری برخوردارند که در نتیجه آن مثلا هارد دیسک بصورت اتوماتیک بدسکتور ها را شناسایی و وارد لیست خرابی خود می کند و در نهایت دیگر از این سکتور ها استفاده نمی کند. طبیعی است که برای تعمیر یا بازیابی اطلاعات از این هارد دیسک با این مشکل ، لیست خرابی باید دوباره سازی شود تا بتوان دیتا را بازیابی کرد .

۳- وجود بدسکتور در هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

بدسکتور ها به نوبه خود باعث عدم نمایش اطلاعات یا کپی نشدن اطلاعات شوند با این حال کانون هارد ایران با تنظیمات خاصی اطلاعات را استخراج می کند. برای تعمیر از شیوه های بدسکتور گیری ناحیه ای یا نقاط خاص استفاده خواهد شد.

۴- خرابی های فیزیکالی ، خرابی هد ناشی از ضربه خوردن به هارد دیسک

خرابی فیزیکالی که اغلب ناشی از تکان خوردن یا ضربه خوردن هارد است به وجود می آید که درصد موفقیت جراحی هارد اکسترنال WD تقریبا ۹۰ درصد است مگر پلاتر دچار خرابی های جدی شده باشد.

۵- خرابی کابل رابط USB 2 یا USB 3

خرابی کابل یکی علل دیتکت نشدن هارد اکسترنال وسترن است ، البته جک یو اس بی برد های هارد های وسترن بسیار حساس است. که برای اطمینان از سالم بودن کابل با استفاده از کابل سالم تست کنید. هارد های وسترن نسبت به برند های دیگر دارای برد یک تیکه هستند که این خود باعث تشدید خرابی های برد در این برد هارد می شود. تصویر زیر گویای این حقیقت است.

رفتارهای غیر عادی هارد دیسک و تعمیر هارد اکسترنال WD و اینترنال Western Digital در موارد زیر :

هارد شما بدون صدای غیر عادی شروع به کار میکند اما شناسایی نمی شود

هارد در Device Manager شناسایی میشود اما در Disk management شناسایی نمی شود

هارد شروع به صدای تق تق ، نوک زدن و صداهای غیرعادی میکند

هارد شناسایی می شود اما اطلاعات یا درایو را نمایش نمیدهد

هارد اکسترنال Wd روشن می شود اما بعد از مدتی خاموش می شود

هارد با تاخیر زیاد دیتکت و شناسایی می شود

اصلا هارد روشن نمی شود که اغلب بدلیل سوختگی برد است

اطلاعات با سرعت خیلی پایین کپی می شوند

نمیتوان اطلاعات را از هارد اکسترنال وسترن کپی کرد

عدم نمایش همه فایل ها در هارد اکسترنال wd

moak

سلام

من ي هارد wd my passport دارم.قبلا من و برادرم ي كامپوتر داشتيم و با هم استفاده ميكرديم حالا من ي كامپيوتر ديگه براي خودم گرفتم و همون ويندوز رو هم رو اين ريختم (xp) هاردو كه به كامپيوتر وصل ميكنم ي 5 دقيقه طول ميكشه كه autoplay بياد و فايل ها رو شناسايي كنه و اين كار حدودا 3 ساعت طول ميكشه و بعضي موقع ها هم هارد ي صدايي ميده.بعد چند ساعت هارد به طور كامل توسط ويندوز شناسايي شد رفتم داخل هارد و خواستم اون فايل هايي كه لازم دارم بريزم تو كامپيو تر اين ارور رو ميده .H:/.. is not accessible

the request could not be performed because of an I/O device error

اما تو سيستم برادرم بدون هيج مشكلي نمياد حتي به تلوزيون هم وصل ميكنم سريع مياد

لطفا راهنمايي كنيد

tahaba89

سلام

من یه هارد 500 گیگ wd دارم وصلش کردم به تلویزیون LG

اشتباها دکمه ضبط تلویزیون را زدم و پیغام فرمت هارد داد و اوکی کردم هارد فرمت شد و تمام اطلاعاتم پاک شد حالا لب تاب هارد و نمیشناسه چون فرمتش تغییر کرده نمیدونم چیکار کنم و چطوری اطلاعات رو برگردونم خواهش میکنم کمکم کنید

musaviii

سلام وقت بخیر هارد بنده توسط ویندوز شناسایی نمیشه و وضعیتش در disk management نیز پیوست است . هارد سوخته؟ بعید می دونم چون صدا میده و چراغش روشن میشه فقط شناسایی نمیشه . ضمناً من چند ماه از هارد استفاده نکرده بودم.

وب سایت توسینسو

اینم از تصویر دیسک منیجمنت

sajjaadd

سلام من هارد 2 ترا WD دارم الان چن ساله بگی نگی کار میکرد ولی امروز وقتی به برق زدم ی صدای آلارم مانندی در میاره و تو لپ تابم بالا نمیاره، به نظرتون سوخته و اگه اینجوری شده باشه امکان برگردوندن اطلاعاتش هس چون فایلاش خیلی برام مهمه، ممنون میشم راهنمایی کنین

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....