میلاد خاکپور

بوت نشدن هارد از طریق ACHI

با سلام خدمت مهندسین گرامی ، لپ تاپ ASER ASPIRE 5741G با هارد وسترن دیجیتال در حالت ACHI بالا نمی اید، هارد رو LOW LEVEL FORMAT هم کردم اما باز هم جواب نمی دهد.در ضمن قطعا مشکل از هارد است چرا که هارد رو روی لپ تاپ دیگه ای امتحان کردم هم جواب نداد

با توجه به تجربه شما چه کاری بهتر است انجام بدم تا با حالت ACHI بالا بیاد؟؟؟؟

#تفاوت_ahciو_ide #مشکلات_سخت_افزاری #ahci_چیست #مشکل_هارد #مشکل_با_ahci
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.
محمد نصیری
  1. در وهله اول اینطور به نظر میرسه که شما با حالت IDE می تونید هارد دیسک رو Boot کنید درسته ؟
  2. آیا شما تنظیمات AHCI رو در BIOS تغییر دادید ؟
  3. وقتی روی IDE قرار میدید درست بالا میاد ؟
  4. از جهتی چه الزامی به استفاده از AHCI دارید ؟
توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه
میلاد خاکپور

مطمنا هر انسانی که الفبای کامپیوتر رو بدونه میفهمه که باید در هر دوحالت تست بشه و همچنین میدونه باید تنظیمات بایوس رو تطبیق بده

بله در حالت IDE بالا میاد ولی در حالت ACHI نه بالا میاد و نه ویندوز بالاش نصب میشه

این بنده خدا میخواد روی لپ تاپ ACER Xسی پی یو INTEL سیستم عامل مک نصب کنه و به همین علت حتما باید با ACHI بالا بیاد

محمد نصیری

دوست عزیز من خیلی از دوستان رو میشناسم که الفبای کامپیوتر رو بلد هستن حتی دستور زبان رو هم بلدن اما این مورد رو نمیدونن که باید چند حالت تست بشه به همین دلیل پرسیدم که مطمئن بشم جثارت خدمت دوستان نشه ، اگر ویندوز شما با IDE بوت میشه و مشکلی نداره شما اسکریپت رجیستری زیر رو دانلود و اجرا کنید و از طرفی یک Bug Fix هم هست که از مایکروسافت هست ، این موارد باعث میشن با تغییر IDE به AHCI ویندوز شما Boot بشه ، این مورد رو تست کنید و بعد بررسی کنید که مشکل درست میشه یا خیر ، در غیر اینصورت ممکنه مشکل از MBR شما باشه که حالا باز باید با ابزار خاصی تست بشه :

http://support.microsoft.com/en-us/kb/922976
media.askvg.com/downloads/2011/11/Reset-SATA-Hard-Disk-Mode-in-Registry.zip
توسینسو آینده دنیا رو میسازه ... اگر تو هم بهش پیوند بخوری ... شروع کن یاد بده هر چیزی که بلدی رو ... دنیا همینجور تغییر می کنه
پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....