در توسینسو تدریس کنید

و

با دانش خود درآمد کسب کنید

امین

اورکلاک کردن سی پی یو به چه قیمتی!

سلام به همه دوستان...این روزها همه از قیمت بالای قطعات با خبریم و در این بین نقل و نبات بازار که همان سی پی یو دوست داشتنی هست رشد قیمت بسیار چشمگیری داشته...از طرفی هم میبینیم که خیلی از دوستان علاقه زیادی به اورکلاک و افزایش کارایی سی پی یو دارند...چند روز پیش یکی از دوستان من از بندر عباس با من تماس گرفت و در مورد اورکلاک سوال کرد من هم پاسخ دادم باید با فرکانس ها و گذرگاه های باس آشنایی کامل داشت و نیاز به تخصص کافی می باشد ولی ایشان گوش نکردند و امروز مادربورد خود را از دست دادند!من پیشنهاد میکنم این ویرئو را تماشا کنید...!

اورکلاک کردن سی پی یو به چه قیمتی!

لینک دانلود فیلم

#خطرات_overclock_کردن_cpu #مزایا_و_معایب_OverClock_کردن_CPU #معرفی_تکنولوژی_turbo_boost_در_cpu #اورکلاک_کردن_CPU #چرا_cpu_را_overclock_کنیم #خطرات_overclock_کردن_سیستم #کاربرد_overclocking #OverClock_کردن_CPU #hyperthreading_چیست #overclock_کردن_cpu_سیستم
لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

ممکنه بگید اورکلاک چکار میکنه

اولین باره که میشنوم

اگر این کار درست انجام بشه آیا خطراتی داره؟

انیشتین: هیچوقت چیزی رو خوب نفهمیدی مگر اینکه بتونی اون رو برای مادربزرگت توضیح بدی :D
امین

سلام دوست عزیز...استفاده بیش از توان فرکانسی سی پی یو رو اصطلاحا اورکلاک میگن...مثلا شما یک سی پی یو با توان 2.8 گیگاهرتز دارید...با اورکلاک کردن این توان رو بالا برده و به مثلا 3.8 میرسونید...ببینید بعضی از سی پی یو ها توسط شرکت سازنده برای عمل اورکلاک گارانتی میشوند که فکر میکنم در سری های آی فایو و آی سون اینتل چند نمونه داشته باشن...وقتی این سی پی یو گارانتی میشه یعنی توان تحمل این فشار رو داره ولی خیلی از سی پی یو ها این توان رو ندارند و احتمال داره بترکند...مثل فیلمی که گذاشتم...همچنین در هنگام اورکلاک کردن دمای سی پی یو بسیار بالا میره و با سینک های معمولی این دما خنثی نمیشه و نیاز به واتر کول کردن هست که سینک رو با شلنگ های حاوی آب مقطر و 10 درصر هیدریکس خنک میکنند...البته من شنیدم سینک هایی وجود داره که با cfc خنک میشه...ما این امکانات رو نداریم پس باید مواظب باشیم تا سی پی یومون از دست نره...دوستان اگر کسی اطلاعات دیگری داره لطفا قرار دهید

الا بذکر الله تطمئن القلوب
محمد نصیری

من مخالف قطعی استفاده از CPU Overclocking در سیستم ها هستم و دلایلم رو شرح زیر اعلام میکنم :

1. هیچوقت کاری نکنید که دستگاه شما از گارنتی خارج شود ( CPU Overclocking ) دستگاه شما رو از گارانتی خارج میکند.
  2. بدون توجه به اینکه فقط CPU در این فرآیند تولید حرارت میکنه ، قطعا در صورت درست خنک نکردن دستگاه سایر قطعات سیستم هم دچار مشکل میشوند.
  3. شاید در حالت عادی سیستم عامل شما با این فرآیند مشکل خاصی نداشته باشد ، مثلا ویندوز شما با سرعت بیشتری کار کند ، اما به محض اینکه درخواصت نصب سیستم عامل جدید و یا کپی کردن فایل های سیستمی را به سیستم بدهید ، ممکن است سیستم دچار اشکال شود.مستندان این مشکل را میتوانید از لاگ هایی که ویندوز در هنگام crash کردن از سیستم در Dump File ها میگیره مشاهده کنید.
  4. معمولا خنک کننده هایی که برای این سیستم قرار میگیرند دارای نویز زیادی هستند که تا 50 دسیبل هم میرسه و این می تواند برای بسیاری از افراد در طول مدت زمان مشکل ساز شود .
  5. هیچوقت از هیچ چیز خارج از ظرفیت معمولش استفاده نکنید ، اگر قرار بود واقعا برای اینکار ساخته شود از قبل اینکار انجام میشد.
  6. هیچوقت کامپیوتر خود را در حالتی قرار ندهید که نتوانید به سلامت آن مطمئن شوید ، بدون استرس از کامپیوتر استفاده کنید.
  7. به جای استفاده از CPU Overclocking از کارت گرافیک های CUDA Support استفاده کنید برای کارهای گرافیکی بسیار مناسبترند.
توسینسو دنیا رو متحول میکنه اگر تو هم عضو گروهش باشی ... برای همکاری به من پیام بده ....

CPU Overclocking رو در تنظیمات Setup بایوس انجام میدن؟

انیشتین: هیچوقت چیزی رو خوب نفهمیدی مگر اینکه بتونی اون رو برای مادربزرگت توضیح بدی :D
امین

بله با تغییر فرکانس در بایوس هم میتوان و نرم افزارهایی هم برای این کار وجود داند که حتی بعضی ها گوشی خدشون رو هم اور میکنن ولی من این کار رو نکردم ...همینطور که استاد فرمودن این کار آسیب جدی به سیستم وارد میکند...من برای شما مقاله ای در این زمینه قرار دادم که می توانید در آنجا به اطلاعات کاملتری دست یابید.

الا بذکر الله تطمئن القلوب
rk137066

من یک i7 920 دارم جایی هست که برام اورکلاک کنند برای تعویض کارت گرافیک چون bottleneck میکنه

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره پاییزه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....