درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
امیرحسین کریم پور
امتیاز: 182686
رتبه:5
11
510
646
5809
امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد وب سایت TOSINSO ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و ... سابقه همکاری و فعالیت در سازمان های مختلف در قالب پروژه ، مشاوره ، تدریس و رفع اشکال ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ... پروفایل کاربر

Actuator در هارد دیسک چیست ؟

تاریخ 19 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 134
Platter های هارد دیسک ها برای عملیات خواندن و نوشتن با استفاده از Head خواندن نوشتن روی سطوح بالا و پایین Platter ها مورد استفاده قرار میگیرند. بدیهی است، که Head های خواندن نوشتن فقط در فضا شناور نیستند بلکه آنها باید در موقعیت دقیق نسبت به سطوح که در حال خواندن هستند نگه داشته شوند، و علاوه بر این، آنها باید Track به Track حرکت کنند تا اجازه دسترسی به کل سطح دیسک را داشته باشند. Headها بر روی یک قطعه سوار می شوند که روند این کار را تسهیل می کند.به این قطعه دراصطلاح فنی head assembly یا actuator assembly و یا حتی head-actuator assembly نیز میگویند که از چند بخش متفاوت تشکیل شده است.

Actuator در هارد دیسک چیست ؟


همانطور که در تصوری فوق نیز مشاهده میکنید Head ها خودشان روی head slider ها سوار شده اند. Slider ها بر روی سطح دیسک در انتهای head arms قرار می گیرند. head arm ها به طور مکانیکی به یک ساختار واحد متصل می شوند که در اطراف سطح دیسک توسط actuator حرکت می کنند. به طور خاص، پیشرفت هایی در طراحی Slider ها، arm یا بازو و actuator برای بهبود Seek Time هارد دیسک ضروری است.


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : ITPRO
هرگونه نشر وکپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید