درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

حافظه RAM کامپیوتر خود را Overclock ( آورکلاک ) کنید - قسمت پنجم : افزایش دادن میزان ولتاژ کاری حافظه

1 نظرات
64 بازدیدها
رایج ترین روش برای Overclock کردن قطعات سخت افزاری ( حافظه رم ، CPU ، کارت گرافیک و ... ) افزایش دادن ولتاژ کاری آن هاست. افزایش دادن ولتاژ باعث میشود که میزان Clock آن سخت افزار بالاتر برود. بعد از تنظیم کردن حافظه RAM روی بالاترین میزان Clock ای که میتواند با آن کار کند شما با افزایش دادن میزان ولتاژ کاری حافظه نیز میتوانید تست کنید ببینید باز هم میزان Clock بالاتر میرود یا خیر. اما شما باید توجه داشته باشید که حافظه RAM تان را نسوزانید! حافظه های DDR با از ولتاژ استاندارد 2.5 ولت برای کارکردشان استفاده میکنند و ما توصیه نمیکنیم که ولتاژ آنرا از 2.8 ولت بالاتر ببرید. هر چند که برخی از سازندگان حافظه این اطمینان را داده اند که میتوان ولتاژ آنها را تا 3.2ولت بدون سوختن آنها افزایش داد. همانطور که در تصویر زیر نیز مشاده میکنید تنظیمات ولتاژ حافظه در قسمت Frequency/Voltage Control و در گزینه اول یا DIMM OverVoltage Control و یا DRAM Voltage Regulator قابل تغییر است. این گزینه ها با توجه به مدل مادربورد شما متفاوت است. بعضی از مادربورد ها گزینه های بیشتری برای تنظیم ولتاژ نسبت به دیگر مدل های مادربورد دارا هستند و نحوه افزایش ولتاژ حافظه در آنها بستگی به مدل ماردبورد دارد. لازم به ذکر است که مادربورد های ضعیف و ارزان قیمت دارای چنین تنظیماتی نیستند. تنظیمات مادربوردی که در تصویر زیر مشاهده میکنید دارای 3 گزینه برای کنترل ولتاژ حافظه در بردارد Normal ( که 2.5 ولت است ) ، 0.1V+ و 0.2V+ که به ترتیب میزان ولتاژ حافظه را میتوانند به 2.6V و 2.7V برسانند ( به جز گزینه اول که Normal است و هیچ تاثیری ندارد ) .

Image


در مادربورد هایی که در تصویر دوم و سوم ابتدا باید گزینه Voltage Fine Tuning را به منظور تغییر ولتاژ حافظه تغییر دهید، که طبیعتاََ باید Enable شود. در این مادربورد (تصویر سوم) به جز گزینه اول که نرمال (2.5 ولت) است شما سه گزینه برای تغییر میزان ولتاژ حافظه در اختیار دارید که به ترتیب میزان ولتاژ حافظه سیستم تان را به 2.6 ، 2.7 و 2.8 ولت افزایش میدهد.

Image


Image


در تصویر زیر نیز تنظیمات ولتاژ حافظه مادربورد دیگری را مشاهده میکنید که گزینه های متفاوتی را برای تغییر دادن میزان ولتاژ حافظه در اختیارتان قرار میدهد.

Image


گزینه اول یا Default همان گزینه Normal است و گزینه های دیگر نیز برای تغییر دادن ولتاژ در نظر گرفته شده اند. در بخش بعد که آخرین بخش از این سلسله مطالب بحث مان است درباره تغییر دادن میزان Timing حافظه به منظور Overclock کردن حافظه صحبت میکنیم. ITPRO باشید


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : ITPRO
هرگونه نشر وکپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
ردیف عنوان قیمت
1 حافظه RAM کامپیوتر خود را Overclock ( آورکلاک ) کنید - قسمت اول : مقدمه رایگان
2 حافظه RAM کامپیوتر خود را Overclock ( آورکلاک ) کنید - قسمت دوم : بررسی حالات Overclocking حافظه رایگان
3 حافظه RAM کامپیوتر خود را Overclock ( آورکلاک ) کنید - قسمت سوم : بررسی حالت Synchronous در حافظه رایگان
4 حافظه RAM کامپیوتر خود را Overclock ( آورکلاک ) کنید - قسمت چهارم : بررسی حالت Asynchronous در حافظه رایگان
5 حافظه RAM کامپیوتر خود را Overclock ( آورکلاک ) کنید - قسمت پنجم : افزایش دادن میزان ولتاژ کاری حافظه رایگان
6 حافظه RAM کامپیوتر خود را Overclock ( آورکلاک ) کنید - قسمت آخر : تغییر دادن مقادیر Timing حافظه رایگان
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
  • سلام
    یک نکته بسیار مهم برای خوانندگان این نکته
    دوستان حدالامکان از رم های با هیدسینگ برای این کار استفاده کنید و در زمان بالا بردن ولتاژ سعی کنید محیط بسیار خنک و محیط تهویه خوبی برای رم تهیه کنید. اورکلاک کردن رو و cpu ممکن است به شدت به سخت افزار شما آسیب وارد کند و نکته آخر اینکه بالا بردن ولتاژ رو به مرور و در بازههای خیلی خیلی کم انجام دهید

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow