درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

چگونه حافظه RAM کامپیوتر را از هرگونه گرد و غبار بزدائیم ؟

1 نظرات
22 بازدیدها
ممکن است تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید که یک دستی به سر و روی حافظه RAM سیستم تان بکشید. برای کارکرد صحیح حافظه RAM بایستی ماژول حافظه را چند وقت یکبار تمیز کنید. وقتی ماژول حافظه برای طولانی مدت تمیز نشود ممکن است گرد و غبار روی اتصالات آن بشیند و مانع از برقراری درست اتصالات با سوکت حافظه شود در نتیجه میتواند در عملکرد حافظه RAM تاثیر منفی بگذارد و حتی باعث آسیب دیدن ماژول حافظه بشود. مشکلاتی که ناشی از کثیف بودن ماژول حافظه ممکن است برای کامپیوتر شما بوجود بیاید نظیر : عدم نمایش تصویر در صفحه نمایش ، فریز شدن سیستم و گرم شدن بیش از حد قطعات. در این آموزش در انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران به شما قدم به قدم یاد میدهیم تا به طور اصولی ماژول حافظه را پاک و تمیز کنید تا طول عمر حافظه RAM تان بالاتر برود.

خب در مرحله اول بایستی اتصالات پایینی ( طلائی ) حافظه RAM را پاک کنید. برای اینکار با کشیدن یک پاک کن پلاستیکی نرم و سفید رنگ بصورت افقی و آهسته روی اتصالات طلائی حافظه، آنرا تمیز کنید.

Image


بعد از انجام دادن مرحله اول نوبت به پاک کردن تراشه های حافظه RAM میرسد برای انجام این کار بایستی یک الکل ایزوپراپل تهیه کنید. از این الکل برای تمیز کردن ذرات کربن و گرد و غبار از روی تراشه های حافظه استفاده میکنیم. پیشنهاد میکنیم که از الکل ایزوپراپل با درصد خلوص 90 درصد استفاده کنید زیرا نارسانا است و برای انجام تمیزکاری تراشه مطمئن است و مشکلی ندارد. برای تمیز کردن تراشه حافظه با احتیاط زیاد چند قطره الکل ایزوپراپل را روی تراشه بچکانید و با استفاده از یک گوش پاک کن یا یک مسواک دندان با موهای نرم تراشه های حافظه را به آرامی تمیز کنید.

Image


اگر تجربیاتی در این زمینه دارید خوشحال میشویم در ادامه با انتقادات و پیشنهادات سازنده تان در تکمیل شدن این مطلب به ما کمک کنید. پیروز ، موفق و ITPRO باشید!


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : ITPRO
هرگونه نشر وکپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

arrow