Loading…

جزیره سخت افزار و تجهیزات دیجیتال

ارسال کننده: امیرحسین کریم پور
امیرحسین کریم پور ، مدیر جزیره سخت افزار و تجهیزات دیجیتال انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران ، متخصص شبکه و سیستم عامل های ویندوز و لینوکس ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ...
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: South Bridge Chipset یا چیپست پل جنوبی در مادربورد چیست ؟
پیشتر در انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران درباره Northbridge صحبت کردیم و گفتیم که یکی از اجزای حیاتی در سیستم میباشد که ارتباط حافظه RAM و کارت گرافیک و سایر دستگاه های جانبی را با پردازنده سیستم برقرار میکند. Southbridge نیز یکی از اجزای حیاتی دیگر در سیستم است که ارتباطش را بوسیله Internal Bus با Northbridge برقرار میکند میتوان ادعا کرد که Northbridge و Southbridge دو جزء جدانشدنی و کاملاََ مرتبط به هم در یک سیستم میباشند و هر کدام عملکرد دیگری را در سیستم تکمیل میکند و در برقراری ارتباط اجزای مختلف کامپیوتر با یکدیگر نقش اساسی را ایفا میکنند.

Image


میتوان گفت که چیپست Southbridge ارتباط سخت افزار هایی که برای برقراری ارتباط با کامپیوتر به سرعت کمتری نسبت به سخت افزار هایی همچون حافظه RAM و کارت گرافیک نیاز دارند را با CPU و حافظه RAM برقرار میکند. نام دیگر چیپست Southbridge در اصطلاح فنی IO Controller Hub یا ICH میباشد. چیپست Southbridge مدیریت و کنترل دستگاه های ورودیخروجی یا I/O Device ها را که نظیر دستگاه های USB ، کارت های صدا ، BIOS ، ISA bus ، دستگاه های مبتنی بر تکنولوژی SATA و IDE و ... میباشند را بر عهده میگیرد. پیروز ، موفق و ITPRO باشید!


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.

Countdown