درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
امیرحسین کریم پور
امتیاز: 182684
رتبه:5
11
510
646
5809
امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد وب سایت TOSINSO ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و ... سابقه همکاری و فعالیت در سازمان های مختلف در قالب پروژه ، مشاوره ، تدریس و رفع اشکال ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ... پروفایل کاربر

South Bridge Chipset یا چیپست پل جنوبی در مادربورد چیست ؟

تاریخ 17 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 208
پیشتر در انجمن تخصصی فناوری اطلاعات ایران درباره Northbridge صحبت کردیم و گفتیم که یکی از اجزای حیاتی در سیستم میباشد که ارتباط حافظه RAM و کارت گرافیک و سایر دستگاه های جانبی را با پردازنده سیستم برقرار میکند. Southbridge نیز یکی از اجزای حیاتی دیگر در سیستم است که ارتباطش را بوسیله Internal Bus با Northbridge برقرار میکند میتوان ادعا کرد که Northbridge و Southbridge دو جزء جدانشدنی و کاملاََ مرتبط به هم در یک سیستم میباشند و هر کدام عملکرد دیگری را در سیستم تکمیل میکند و در برقراری ارتباط اجزای مختلف کامپیوتر با یکدیگر نقش اساسی را ایفا میکنند.

South Bridge Chipset یا چیپست پل جنوبی در مادربورد چیست ؟


میتوان گفت که چیپست Southbridge ارتباط سخت افزار هایی که برای برقراری ارتباط با کامپیوتر به سرعت کمتری نسبت به سخت افزار هایی همچون حافظه RAM و کارت گرافیک نیاز دارند را با CPU و حافظه RAM برقرار میکند. نام دیگر چیپست Southbridge در اصطلاح فنی IO Controller Hub یا ICH میباشد. چیپست Southbridge مدیریت و کنترل دستگاه های ورودیخروجی یا I/O Device ها را که نظیر دستگاه های USB ، کارت های صدا ، BIOS ، ISA bus ، دستگاه های مبتنی بر تکنولوژی SATA و IDE و ... میباشند را بر عهده میگیرد. پیروز ، موفق و ITPRO باشید!


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید