درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
امیرحسین کریم پور
امتیاز: 182684
رتبه:5
11
510
646
5809
امیرحسین کریم پور ، مدیر ارشد وب سایت TOSINSO ، متخصص شبکه ، تخصص در حوزه سیستم عامل های کلاینت و سرور مایکروسافت و سرویس های مربوطه ، سیستم عامل لینوکس و ... سابقه همکاری و فعالیت در سازمان های مختلف در قالب پروژه ، مشاوره ، تدریس و رفع اشکال ، علاقه مند به حوزه امنیت اطلاعات و تست نفوذ سنجی ... پروفایل کاربر

Memory Management Unit یا MMU چیست ؟

تاریخ 17 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 335
Memory Management Unit یا MMU چیست ؟


Memory Management Unit یا MMU یک قطعه سخت افزاری در کامپیوتر است که تمام عملیات حافظه RAM و Caching را به همراه پردازنده مدیریت میکند. به عبارت دیگر MMU مسئول تمامی جوانب مدیریت حافظه RAM است. MMU معمولاََ در درون پردازنده سیستم قرار میگیرد. اگرچه در برخی از سیستم ها برای MMU یک چیپ جداگانه در نظر گرفته اند. به MMU یا Memory Management Unit گاهاََ Paged Memory Management Unit نیز گفته میشود. وظایف MMU به سه گروه عمده تقسیم بندی میشود :

1- Hardware memory management یا مدیریت حافظه مبتنی بر سخت افزار : که شامل نظارت و تنظیم استفاده CPU از حافظه RAM میباشد و همچنین کنترل حافظه Cache پردازنده را نیز بر عهده دارد.
2- OS memory management یا مدیریت حافظه سیستم عامل : که از کافی بودن میزان منابع حافظه برای object ها یا شی ء ها و ساختمان داده ها از هر برنامه ای که در حال اجرا در سیستم عامل است در تمامی اوقات اطمینان حاصل میکند.
3- Application memory management یا مدیریت حافظه : همانطور که از نام آن نیز معلوم است وظیفه اختصاص دادن حافظه به هر نرم افزار در حال اجرا به مقدار مناسب در سیستم عامل را بر عهده دارد. همچنین بازیابی حافظه اختصاص داده شده به نرم افزاری که بسته شده است را نیز بر عهده دارد.

MMU همچنین شامل قسمتی است که یک جدول را نگهداری میکند این جدول آدرس های مجازی را به آدرس های فیزیکی مطابقت میدهد. به این بخش از MMU در اصطلاح فنی Translation Lookaside Buffer یا TLB گفته میشود. پیروز ، موفق و ITPRO باشید!


نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید