Loading…

جزیره سخت افزار و تجهیزات دیجیتال

ارسال کننده: araf56
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: تین کلاینت یا زیرو کلاینت !
Image

تین کلاینت و زیرو کلاینت که در ادامه توضیح مختصری در مورد اونها خواهم داد، دو تجهیز مختلف برای دو کاربرد متفاوت هستند و شما با توجه به ویژگیها و قابلیت هایی تعریف شده برای هر کدام، انتخاب خودتون رو انجام می دید.
تین کلاینت ها (thin client) که از اونها اصطلاحا mini pc هم نام می برند، در واقع همان کامپیوترهای شخصی و desktop متداول هستند منتها در ابعاد کوچکتر و شاید هم ضعیفتر. بعبارتی این تجهیزات همانند pc های معمولی دارای سخت افزارهای ram، cpu، vga، port ، خروجی صدا و فضای ذخیره و ... هستند؛ با این تفاوت که با توجه ابعاد کوچکی که دارند به راحتی قابل حمل و نقل هستند، فضای کمتری رو اشغال می کنند، سر و صدای کمتری دارند ولی دارای قدرت کمتری نسبت به pc های معمولی بوده (اغلب). از این تجهیزات مشابه pc های معمولی می توان بصورت مستقل استفاده کرد.
Image

اما زیرو کلاینت ها (zero client)ها که میشه از اونها به access terminal ها نام برد، در واقع تجهیزات کوچکی هستند مشابه تین ها اما با کاربری متفاوت به لحاظ امکانات؛ این تجهیزات هم مشابه هر تجهیز پردازشگر دیگه ای دارای قطعات cpu،ram، فضای ذخیره ساز هستند که صرفا جهت ارتباط با کامپیوتر مرکزی نیاز به آن دارند. بعبارتی zero ها مانند تین ها بطور مستقل قابل استفاده نیستند. بعبارتی همه چیز بر روی یک کامپیوتر مرکزی نصب می گردد و زیروها با اتصال به آن می توانند فعالیت های ورودی داده به آن و یا خروج اطلاعات از آن برای نمایش را انجام دهند و بدون کامپیوتر مرکزی هیچگونه قابلیت سرویس دهی به کاربر را ندارند.
Image

لذا با توجه به نیازی که از قبل برای فعالیت خودتون در نظر می گیرید یکی از انتخاب های فوق رو بین زیرو و کلاینت می تونید داشته باشید و همه چی بستگی به تعریف شما و نیاز شما از مساله داره؛ بطور خلاصه در جایی که کاربر بعنوان یک فرد متخصص نیاز به تولید فایل با سرعت و قدرت بالا بعنوان یک فرد مستقل و بدون محدودیت داره ، استفاده از pc یا mini pc پیشنهاد میشه و در جائیکه نیاز هست اپراتور صراف ورود و خروج داده ها رو انجام بده و یک اپراتور صرفه، استفاده و خرید zero توصیه می شود.

گزینه پسندیدم، اعلام رضایت شما و قوت قلب ماست.
نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.