Loading…

جزیره سخت افزار و تجهیزات دیجیتال

ارسال کننده: araf56
کارشناس نرم افزار-کارشناس ارشد فناوری اطلاعات-مدرس کامپیوتر-مدیر فناوری اطلاعات -net+,mcse,ccna,ceh certificate
ارسال پیام خصوصی
امتیازات این مطلب
نکته: انواع تین کلاینت و زیرو کلاینت

Image

همانطور که در نکته "تین کلاینت یا زیرو کلاینت !" گفته شد، تین ها با زیرو ها کاربرد کارکردی متفاوتی دارند، در ادامه شما رو با انواع تین ها و زیرو ها آشنا خواهم کرد.
در مورد تین ها، می توان گفت انواع اونها مانند کامپیوترهای رو میزی یا desktop به لحاظ قدرت و سرعت و نوع تجهیزات داخلی نظیر ram، cpu،memory،vga و... با هم متفاوت هستند و از این لحاظ دارای دسته بندی خاصی نیستند و شما تنها با نیازمندی خاص خود تین کلاینتی رو انتخاب می کنید که جوابگوی کار شما باشد؛ همین.
اما در مورد زیروکلاینت ها وضع کمی فرق دارد، به این صورت کع زیروکلاینت ها بسته به نوع ارتباطی که با کامپیوتر مرکزی برقرار میکنند و نحوه ی عملکردشان به چند دسته تقسیم می شوند.
  • زیرو کلاینت های از نوع rdp:
این نوع زیروکلاینت ها برای ارتباط با دستگاه یا سرور مرکزی از استاندارد اتصال راه دور مایکروسافت یا rdp(remote desktop protocol) استفاده می کنند و از این رو امکان اتصال به یک یا چند سیستم عامل را دارند. قدیمی ترین پروتکل مجازی سازی دسکتاپ (ویندوزی) محسوب شده منتها با معایبی چون مشکل در redirect کردن لوازم جانبی، ارائه تصویر 24 بیتی در اکثرا آنها، مصرف بالای پهنای باند، تاخیر در صدا و تصویر و مدیریت کاربران.
  • زیرو کلاینت های از نوع ddp:
این زیروکلاینت ها برای ارتباط با سرور مرکزی در بستر مجازی سازی دسکتاپ عمل می کنند (vcloudpoint) به این صورت که در این بستر می توان یک سیستم عامل را به یک یا چند کاربر اختصاص داد.با قابلیت های فراوانی نظیر، کمترین استفاده از پهنای باند،امکان سفارشی سازی کیفیت دسکتاپ ، بهینه ترین استفاده از منابع سخت افزاری،ساده ترین روش مجازی سازی دسکتاپ،دارای پنل مدیریت و نظارت قدرتمند و البته عدم پشتیبانی از دات وان ایکس
  • زیروکلاینت از نوع vdi:
این زیروکلاینت ها از طریق یکی از پروتکل های متداول PCoIP یا ICA ویا HDX به سرور مجازی (vmware یا citrix) متصل و به همین ترتیب یک virtual desktop مخصوص هر کاربر به وی ارائه می شود.بطورکلی برای هر سه پروتکل می توان به محبوب کاربران، کمترین استفاده از پهنای باند، امکان سفارشی کردن دسکتاپ مجازی، استفاده بهینه از منابع سخت افزاری سرور، قابلیت استفاده در مصارف حرفه ای سنگین و مناسب ترین گزینه برای به اشتراک گذاری توان پردازشی کارت گرافیک و از معایب در مورد hdx می توان به نیاز به دانش تخصصی و مناسب بودن برای مراکز با تعداد کاربر بیشتر از ۲۰ اشاره کرد.
Imageگزینه پسندیدم، اعلام رضایت شما و قوت قلب ماست.
مرجع: Comparison between Remote Desktop (RDP) and Virtual Desktop (VDI)
نویسنده : علیرضا(ARAF)
منبع: ITPRO
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
دیدگاه ها

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است

برای ارسال نظر وارد شوید.