درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من

چگونه یک کارت توسعه PCI را در مادربورد کامپیوتر نصب کنیم ؟

0 نظرات
172 بازدیدها
در این مطلب قصد داریم شما رو با نحوه نصب کارت توسعه PCI در مادربورد کامپیوتر آشنا کنیم. برای این کار مراحل زیر رو قدم به قدم با من دنبال کنید.

1- کامپیوتر را خاموش کنید


Image


قبل از هر کار فیزیکی روی یک کامپیوتر ابتدا بایستی کامپیوتر را خاموش کنید. کامپیوتر را از خود سیستم عامل Shutdown کنید. زماینکه کامپیوتر با خیال راحت خاموش شد کلید یا سوئیچ پشت کیس که مربوط به پاور سیستم است را در حالت Off قرار دهید تا به طور کلی از عدم وجود هرگونه جریان برق در کامپیوتر مطمئن شوید. و سپس کابل برق را از پاور سیستم جدا کنید.

2- کیس کامپیوتر را باز کنید


Image


نحوه باز کردن کیس کامپیوتر بسته به شرکت سازنده آن در هر کیس متفاوت است. اکثر کیس های کامپیوتر از قسمت سمت راست درب کیس برای تعویض قطعات باز میشوند. معمولاََ دو عدد پیچ یکی در قسمت بالا و یکی در قسمت پایین جعبه کیس در قسمت راست وجود دارد که اگر آن ها را باز کنید میتوانید درون کیس را مشاهده نمایید.

3- کاور اسلات کارت توسعه را از کیس بردارید


Image


اسلات توسعه ای که کارت توسعه PCI را میخواهید در آن جا بزنید را در مادربورد تعیین کنید. بر اساس آن اسلات توسعه، کاور یا پوشش مخصوص آن اسلات را از پشت کیس بردارید. بیشتر کیس های کامپیوتر دارای کاور اسلات توسعه داخلی هستند که باید از کیس کامپیوتر حذف شوند.

4- کارت PCI را در اسلات جا بزنید


Image


کارت PCI را به گونه ای که پورت های آن رو به بیرون کیس باشند و از بیرون کیس براحتی دیده شوند به آرامی در اسلات توسعه نصب کنید و از صحیح نصب شدن آن اطمینان حاصل کنید.

5- کارت PCI را به کیس وصل کنید


Image


بعد از جا زدن کارت توسعه PCI در اسلات مربوطه حال نوبت آن است که با پیچ هایی که کاور اسلات را باز کرده اید کارت PCI را به کیس متصل و محکم کنید.

6- کابل های مربوط به کارت توسعه را به کارت PCI وصل کنید


Image


بسیاری از کارت های توسعه PCI وجود دارند که در کامپیوتر نصب میشوند تا سخت افزار های جانبی به آنها برای اتصال به کامپیوتر متصل شوند. این به این معنی است که یک و یا تعداد بیشتری کابل بین دستگاه جانبی و کارت PCI نیاز است تا متصل شود.

7- درب کیس کامپیوتر را ببندید


Image


کار تمام است! ابتدا درب کیس را در جایش قرار دهید و سپس با استفاده از یک پیچ گوشتی چهار سو پیچ هایی که در مرحله اول درب جعبه کیس را باز کردید پیچ ها را در جایشان محکم کنید.

8- کامپیوتر را روشن کنید


Image


کابل برق را از پشت کیس به پاور سیستم متصل کنید و کلید پاور را در حالت On قرار دهید و دکمه پاور از جلوی کیس کامپیوتر فشار دهید تا کامپیوتر روشن شود. در حین روشن شدن کامپیوتر سخت افزار شناسایی میشود و برای کار با آن سخت افزار بایستی درایور آنرا در صورت لزوم در سیستم نصب کنید. امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. ITPRO باشید

نویسنده : امیرحسین کریم پور
منبع : ITPRO
هرگونه نشر وکپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی میباشد
برچسب ها
ردیف عنوان قیمت
1 چگونه یک کارت توسعه PCI را در مادربورد کامپیوتر نصب کنیم ؟ رایگان
2 چگونه یک درایو نوری را در کامپیوتر نصب کنیم ؟ رایگان
3 چگونه یک هارد دیسک SATA را در کامپیوتر نصب کنیم ؟ رایگان
4 چگونه Power Supply یا پاور کامپیوتر خود را تعویض کنیم ؟ رایگان
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow