درخواست های ارتباط
جستجو
  لیست دوستان من
  صندوق پیام
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
  صندوق پیام
  رویدادها
  همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
  همه رویدادهای من
  اطلاعات مطلب
   مدرس/نویسنده
   کمال
   امتیاز: 2081
   رتبه:727
   0
   10
   1
   162
   کارشناس فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک می باشم . آشنایی با CRM,CMS,SEM,Email marketing علاقه مند به تعمیرات کامپیوتر پروفایل کاربر

   مهمترین نکاتی که قبل از نصب هر نوع پرینتر لیزری باید بدانید

   تاریخ 10 ماه قبل
   نظرات 2
   بازدیدها 253
   اگر از آن دسته از افرادی هستید که با مشکل نصب نشدن پرینتر خود مواجه شدید و یا بعد از کلی صرف وقت و سعی و تلاش متوجه شدید که اشکال کار ممکن است از کابل یا چیزی مشابه آن باشد ، این آموزش می تواند شما را با نکات قابل توجهی آشنا سازد .

   شناسایی و نصب پرینتر توسط ویندوز :
   وقتی که پرینتر را به کامپیوتر وصل می کنید ، با فرض اینکه کابل usb از جنس مرغوب بوده و قطعی ندارد ، در گوشه سمت راست ویندوز پیغامی ظاهر می شود با متن found new hardware که به شما اضافه شدن یک دستگاه جدید را نمایش می دهد . این پیغام بسیار مهم می باشد و در ویندوز اکس پی این پیغام را حتماً باید ظاهر شود:
   پیغام شناسایی پرینتر در اکس پی


   اگر این پیغام را مشاهده نکردید به device manager بروید و در آنجا بایستی پرینتری که به کامپیوتر نصب کرده اید را مشاهده کنید در غیر اینصورت نمی توانید پرینتر را نصب کنید . پرینتر را روشن کنید ببینید اسم پرینتر ظاهر می شود یا خیر . اگر ظاهر نشد کابل usb را به پورت usb دیگری بزنید ، ترجیحاً به پورت usb مشکی بزنید و پورت آبی رنگ نزنید . چنانچه هیچ یک از این راه حل ها کمکی به شما نکرد احتمال خرابی پورت پرینتر و همچنین برد اصلی پرینتر وجود دارد .
   مشاهده پرینتر در دیواس منیجر

   بلافاصله بعد از این پیغام ویندوز سعی می کند که سخت افزار جدید را شناسایی کرده و در صورت عدم شناسایی درایور مربوط به آن را نصب کند . پنجره found new hardware wizard برای این منظور ظاهر می شود که بایستی با انتخاب گزینه های مربوطه و دادن مسیر درایور پرینتر که cd rom می باشد یا هارد دیسک ، اقدام به نصب پرینتر نمایید .
   نصب اتوماتیک درایور پرینتر

   چنانچه همه موارد درست درایور متناسب با پرینتر باشد و کابل به پرینتر وصل باشد و پرینتر روشن باشد ، پرینتر شروع به نصب شدن می کند .
   مراحل نصب درایور پرینتر

   اتمام نصب پرینتر :
   بعد از نصب در در قسمت printers and faxes پرینتر نصب شده اضافه شده و می توانید از نصب شدن پرینتر اطمینان حاصل کنید . اگر چدین پرینتر روی ویندوز نصب کرده اید ، با راست کلیک بر روی پرینتر مورد نظر و انتخاب گزینه set as default printer پرینتر مورد نظر خود را انتخاب می کنیم .
   نمایش پرینترهای نصب شده در اکس پی

   در بسیاری موارد ممکن است پرینتر به درستی کار نکند و یا اصطلاحاَ قطع و وصل می شود و یا گوشه های جدول را چاپ نکند در چنین مواقعی بهتر است پرینتر را از دوباره نصب کنید و اتصالات کابلی را چک کنید تا با علامت زرد رنگ روی پرینتر مواجه نشوید . مانند شکل زیر که روی hp1320 علامت زرد رنگ قرار گرفته است .
   عدم شناسایی پرینتر 1320 در اکس پی


   برچسب ها
   مطالب مرتبط

   در حال دریافت اطلاعات

   نظرات
   • نکته در خصوص آزمایش کابل usb پرینتر :
    کابل پرینتر بایستی اصل و سالم باشد . در صورتی که کابل پرینتر خراب باشد ، کامپیوتر نمی تواند با پرینتر ارتباط برقرار کند و بنابراین پرینت نخواهید گرفت .
    برای اینکه از سالم بودن کابل پرینتر اطمینان حاصل کنید ، به کمک لن تستر که قابلیت تست کابل پرینتر را نیز دارد اقدام می کنیم .
    مشابه تصویر کابل را به دو سر لن تستر وصل می کنیم . یکی 4 چراغ روشن (تصویر شماره دوم)را نمایش می دهد و دیگری 5 چراغ روشن (تصویر شماره اول ). واضح است که 5 چراغ روشن بهتر بوده و قطعاً وقتی که به پرینتر وصل می کنید کار می کند . اما کابلی که 4 چراغ روشن داشت ممکن است کار نکند و خرابی جزیی داشته باشد .
    این تجربه را به تازگی به دست آوردم و گفتم در اینجا برای شما مطرح کنم .
    تصویر شماره اول :
    کابل پنچ چراغ روشن دارد .
    آزمایش کابل usb پرینتر


    تصویر شماره دوم :
    کابل چهار چراغ روشن دارد .
    آزمایش کابل پرینتر لیزری

   • روش دیگری که برای نصب پرینتر وجود دارد روش نصب اسمارت یا smart install می باشد . یعنی نصب از طریق اینترنت . من درایور پرینتر hp400 pro را از طریق اینترنت و زمانی که پرینتر به کامپیوتر وصل بود نصب کردم .

   برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

   arrow
   دوره های وب سایت توسینسو

   با دوره های وب سایت توسینسو به همراه برترین اساتید ایران دانش خود را به روز کنید و در کنار آموزش آنلاین پشتیبانی اساتید را هم داشته باشید

   شبکه و زیر ساخت، مجازی سازی، امنیت اطلاعات، برنامه نویسی، گرافیک، اینترنت اشیاء، طراحی وب و صدا ها دوره آموزشی دیگر

   تا 150،000 تومان شارژ هدیه

   همین امروز شروع کنید