درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
 • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
کمال
امتیاز: 1412
رتبه:244
0
10
4
225
کارشناس فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک می باشم . آشنایی با CRM,CMS,SEM,Email marketing علاقه مند به تعمیرات کامپیوتر پروفایل کاربر

مهمترین نکاتی که قبل از نصب هر نوع پرینتر لیزری باید بدانید

تاریخ 16 ماه قبل
نظرات 2
بازدیدها 339
اگر از آن دسته از افرادی هستید که با مشکل نصب نشدن پرینتر خود مواجه شدید و یا بعد از کلی صرف وقت و سعی و تلاش متوجه شدید که اشکال کار ممکن است از کابل یا چیزی مشابه آن باشد ، این آموزش می تواند شما را با نکات قابل توجهی آشنا سازد .

شناسایی و نصب پرینتر توسط ویندوز :
وقتی که پرینتر را به کامپیوتر وصل می کنید ، با فرض اینکه کابل usb از جنس مرغوب بوده و قطعی ندارد ، در گوشه سمت راست ویندوز پیغامی ظاهر می شود با متن found new hardware که به شما اضافه شدن یک دستگاه جدید را نمایش می دهد . این پیغام بسیار مهم می باشد و در ویندوز اکس پی این پیغام را حتماً باید ظاهر شود:
پیغام شناسایی پرینتر در اکس پی


اگر این پیغام را مشاهده نکردید به device manager بروید و در آنجا بایستی پرینتری که به کامپیوتر نصب کرده اید را مشاهده کنید در غیر اینصورت نمی توانید پرینتر را نصب کنید . پرینتر را روشن کنید ببینید اسم پرینتر ظاهر می شود یا خیر . اگر ظاهر نشد کابل usb را به پورت usb دیگری بزنید ، ترجیحاً به پورت usb مشکی بزنید و پورت آبی رنگ نزنید . چنانچه هیچ یک از این راه حل ها کمکی به شما نکرد احتمال خرابی پورت پرینتر و همچنین برد اصلی پرینتر وجود دارد .
مشاهده پرینتر در دیواس منیجر

بلافاصله بعد از این پیغام ویندوز سعی می کند که سخت افزار جدید را شناسایی کرده و در صورت عدم شناسایی درایور مربوط به آن را نصب کند . پنجره found new hardware wizard برای این منظور ظاهر می شود که بایستی با انتخاب گزینه های مربوطه و دادن مسیر درایور پرینتر که cd rom می باشد یا هارد دیسک ، اقدام به نصب پرینتر نمایید .
نصب اتوماتیک درایور پرینتر

چنانچه همه موارد درست درایور متناسب با پرینتر باشد و کابل به پرینتر وصل باشد و پرینتر روشن باشد ، پرینتر شروع به نصب شدن می کند .
مراحل نصب درایور پرینتر

اتمام نصب پرینتر :
بعد از نصب در در قسمت printers and faxes پرینتر نصب شده اضافه شده و می توانید از نصب شدن پرینتر اطمینان حاصل کنید . اگر چدین پرینتر روی ویندوز نصب کرده اید ، با راست کلیک بر روی پرینتر مورد نظر و انتخاب گزینه set as default printer پرینتر مورد نظر خود را انتخاب می کنیم .
نمایش پرینترهای نصب شده در اکس پی

در بسیاری موارد ممکن است پرینتر به درستی کار نکند و یا اصطلاحاَ قطع و وصل می شود و یا گوشه های جدول را چاپ نکند در چنین مواقعی بهتر است پرینتر را از دوباره نصب کنید و اتصالات کابلی را چک کنید تا با علامت زرد رنگ روی پرینتر مواجه نشوید . مانند شکل زیر که روی hp1320 علامت زرد رنگ قرار گرفته است .
عدم شناسایی پرینتر 1320 در اکس پی


برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
 • نکته در خصوص آزمایش کابل usb پرینتر :
  کابل پرینتر بایستی اصل و سالم باشد . در صورتی که کابل پرینتر خراب باشد ، کامپیوتر نمی تواند با پرینتر ارتباط برقرار کند و بنابراین پرینت نخواهید گرفت .
  برای اینکه از سالم بودن کابل پرینتر اطمینان حاصل کنید ، به کمک لن تستر که قابلیت تست کابل پرینتر را نیز دارد اقدام می کنیم .
  مشابه تصویر کابل را به دو سر لن تستر وصل می کنیم . یکی 4 چراغ روشن (تصویر شماره دوم)را نمایش می دهد و دیگری 5 چراغ روشن (تصویر شماره اول ). واضح است که 5 چراغ روشن بهتر بوده و قطعاً وقتی که به پرینتر وصل می کنید کار می کند . اما کابلی که 4 چراغ روشن داشت ممکن است کار نکند و خرابی جزیی داشته باشد .
  این تجربه را به تازگی به دست آوردم و گفتم در اینجا برای شما مطرح کنم .
  تصویر شماره اول :
  کابل پنچ چراغ روشن دارد .
  آزمایش کابل usb پرینتر


  تصویر شماره دوم :
  کابل چهار چراغ روشن دارد .
  آزمایش کابل پرینتر لیزری

 • روش دیگری که برای نصب پرینتر وجود دارد روش نصب اسمارت یا smart install می باشد . یعنی نصب از طریق اینترنت . من درایور پرینتر hp400 pro را از طریق اینترنت و زمانی که پرینتر به کامپیوتر وصل بود نصب کردم .

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید